Arhiva
U EMISIJI GRAD I VI O SANACIJI RIVE U RISNU
U našoj emisiji „Grad i vi" zabilježili smo pritužbu slušalaca iz Risna koji smatraju da dinamika u izvođenju radova na sanaciji risanske rive nije na zadovoljavajućem nivou. "Po svemu se vidi da se radi o neozbiljnoj firmi. Poslove obavlja dvoje ili troje radnika...Pitam se o kojoj se firmi radi, ko ih je angažovao, da li postoji nadzorni organ čiji predstavnici nadgledaju radove za koje smo očekivali da će mnogo brže biti završeni" - komentar je koji smo zabilježili.
„Radove na uređenju dijela rive u Risnu, između parka i magistralnog puta izvodi firma Elektro tim d.o.o. iz Budve" – kazali su nam u Direkciji za uređenje i izgradnju. „Radi se o firmi koja je izabrana kao najpovoljniji ponuđač na javnom pozivu za izvođenje radova na pomenutoj lokaciji. Radovi se izvode u skladu sa ugovorom br.01-304 od 30. januara 2017. godine i predviđeni su Programom uređenja prostora za 2016. godinu" - navode iz Direkcije objašnjavajući razloge za prolongiranje pomenutog posla. „Razlozi prolongiranja izvođenja ugovorenih radova tj. usporene dinamike leže u činjenici što su u aprilu mjesecu usljed nezadovoljstva mještana Risna i risanske parohije, samim izgledom i rješenjem dijela rive, koja se izvodi u skladu sa projektom koje je izradio AIM STUDIO d.o.o. iz Podgorice, obustavljeni radovi na daljem uređenju rive. Jedan od glavnih razloga koji je naveo mještane Risna na peticiju i stopiranje radova, bili su ukidanje parkinga na novoj budućoj kamenoj rivi kao i nepredviđeni prilaz motornim vozilima crkvi Svetog Petra i Pavla i obližnjem ugostiteljskom objektu u parku.{gallery}a17risansetaliste{/gallery}
Nakon što je obavljen sastanak sa članovima Savjeta MZ Risan, odlučeno je da se radovi na uređenju dijela rive nastave, a ujedno je pronađeno rješenje kojim se obezbjeđuje prilaz motornim vozilima kroz park, isključivo za potrebe crkve. Nakon dogovora postignutog na tom sastanku nastavljeni su radovi" – saopšteno nam je iz Direkcije. Kkao kažu u ovom gradskom preduzeću, uslijedili su praznici, a nakon toga i loše vremenske prilike pa radovi nisu tekli po predviđenoj dinamici. „Neophodno je napomenuti da je sa gradilišta u parku u Risnu, u toku noćnih časova , nakon što su nastavljeni radovi, ukradeno više od 60 komada oplate što je znatno usporilo radove na izradi kanala u okviru sanacije dijela rive. Na uređenju risanske rive angažovano je sedam radnika, koji obavljaju radove predviđenom dinamikom" – stoji u odgovoru Direkcije za uređenje i izgradnju Kotora koji nam je proslijeđen.
Podsjetimo, kontakt emisiju Radio Kotora „Grad i vi" koju vode Jelena Kljajević i Sanja Čavor možete slušati svakog radnog dana od 11 sati.
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Društvo
IZ SJEĆANJA NOVINARA DUŠANA DAVIDOVIĆA - BISERNICE BOKE OD PJACE OD SALATE DO OSTRVA MAMULA
Društvo
UDRUŽENJE „KAMELIJA“ STOLIV I MJESNA ZAJEDNICA STOLIV SJUTRA OBILJEŽAVAJU DAN BORCA
Društvo
PRIPADNICI SLUŽBE ZAŠTITE I SPAŠAVANJA INTERVENISALI DANAS POPODNE NA PODRUČJU VIDIKOVCA
Sport
U AMBASADI CRNE GORE U HAGU SVEČANO POTPISAN MEMORANDUM O SARADNJI – ARSENAL TIVAT OD SEPTEMBRA NASTUPA U PRVENSTVU KRALJEVINE NIZOZEMSKE
Društvo
UCG RASPISUJE SJUTRA KONKURS ZA DRUGI UPISNI ROK: PRIJAVE 6. I 7. JULA
Mali Oglasi