Arhiva
VIČEVIĆ : POTREBNA POMOĆ OPŠTINE, MINISTARSTVA I VPSCG
Tim menadžer Vaterpolo akademije Kataro Mirko Vičević, izrazio je nadu da će lokalna samouprava, Ministarstvo sporta i Vaterpolo savez Crne Gore, pronaći mogućnost da se pomogne ovom perspektivnom kolektivu čiji su mlađi juniori postali novi prvaci države pošto su u finalu u Budvi pobijedili Jadran Carine 7-6.
„Zbog zatvaranja zimskog bazena, u kojem smo mi trenirali ponekad i dva puta dnevno, primorani smo da putujemo za Herceg Novi i Budvu. To radimo svakodnevno i uz ogroman finansijski izdatak. Samo nas jedna sedmica putovanja sa prepunim autobusima za ova dva grada, košta oko 1.000 EUR. To naša uprava nije u stanju da obezbijedi. To su iznimni troškovi i nadam se da će neko skočiti u pomoć i omogućiti tim momcima, tim Kotoranima, da se bave ovim sportom i da nastave sportsku karijeru", kazao je Vičević.
Povodom nove titule Vičević je kazao je da je riječ o još jednom velikom uspjehu igrača Katara.
„Čestitam našim juniorima, trenerima Ivanu Bjelobrkoviću i Veljku Uskokoviću, koji su u jednoj izvanrednoj utakmici, u finalu kakvo doliči crnogorskom, uspjeli da pobijede Jadran iz Herceg Novog. Posebno raduje jer je riječ o ekipi koja posjeduje i dobrog golmana, dobrog odbrambenog igrača, dva krilna i jakog centra. Sa tako sigurnom i kvalitetnom postavkom Kataro može u budućnosti itekako ozbiljno da računa i za seniorski tim", kazao je Vičević.
Prije najnovije titule, ova generacija iz Katarove vaterpolo škole bila je kadetski i pionirski prvak, kao i pobjednik Kupa Crne Gore.
Treće mjesto pripalo je Primorcu koji je u odlučujućem meču bio bolji od Budve 6-4.
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Društvo
OŠTEĆENA POSTOLJA TOPOVA ISPRED POMORSKOG MUZEJA – USKOKOVIĆ: U PROCESU SMO TRAŽENJA STRUČNOG LICA ZA POPRAVKU
Društvo
ZBOR GRAĐANA MZ STOLIV 29. JANUARA U 18 SATI
Društvo
KOTORANIN JAKOV BULAJIĆ PRVI DO ČASNOG KRSTA U RISNU
Sport
LJUBITELJI PRIRODE UŽIVALI U ŠETNJI BOKOM I PO LIJEPOM VREMENU
Društvo
PREDRAG MIDOROVIĆ IZ ZAGORE NAJBRŽI NA BOGOJAVLJENSKOM PLIVANJU U BIGOVI
Mali Oglasi