Alat za prilagodljivost

  • Veći tekst
  • Font za disleksiju
  • Podebljanje teksta
  • Crno-bijelo
  • Visoki kontrast
  • Kursor
  • Resetuj
  • Pristupačnost

Arhiva

24.01.2017
693

KARNEVALSKE FEŠTE OD 18. DO 26. FEBRUARA

karneval plakatKotorske zimske karnevalske fešte biće održane od subote 18. februara do nedjelje 26. februara. Organizator je Javna ustanova Kulturni centar „Nikola Đurković“, suorganizator Turistička organizacija Kotor, a pokrovitelj Opština Kotor.

“Tradicionalni zimski karneval je jedinstvena pučka manifestacija koja se održava na području kotorske opštine. U mnoštvu karnevalskih grupa i maski iz Kotora, Crne Gore i regiona, brojni posjetioci moći će uživati u koloritu originalnih kostima, ritma i mediteranskog duha domicilnog stanovništva.  Program ovogodišnjeg tradicionalnog Zimskog kotorskog karnevala počinje u subotu 18. februara otvaranjem karnevalskih svečanosti na glavnom gradskom trgu u 19 sati. Dječji maskenbal na programu je 19. februara u šoping centru Kamelija od 15 sati. Veliki maskenbal biće u subotu 25. februara od 21 sat u Poslovnom centru Vukšić.

Progam Tradicionalnog zimskog kotorskog karnevalska završava se u nedelju 26. februara velikom karnevalskom povorkom od 15 sati, nakon čega će biti održan koncert Tomislava Bralića i klape „Intrade“ na glavnom gradskom trgu. Na dan karnevala tradicionalno će iz štampe izaći i humoristično-satirični list Karampana. Kutija za tekstove koji čine sadržaj ovog lista nalazi se na kamenom kiosku. U sklopu navedenih programa predviđena su brojna dešavanja poput koncerata, papalade ala maka, prčanjskih karnevalskih svečanosti. Konačan  i detaljan program ovogodišnjeg Zimskog kotorskog karnevala biće dostavljen do kraja januara” – stoji u saopštenju Organizacionog odbora Zimskog kotorskog karnevala 2017.

Podijeli na: