Arhiva
JOVANOVIĆ DRUGI NA FESTIVALU GUSLARA
U Andrijevici je minulog vikenda održan 23. Festival guslara Crne Gore.
Ukupno dvadeset guslara je učestvovalo na finalnoj večeri, a drugo mjesto osvojio je naš sugrađanin Miloš Jovanović.
„Publici sam se predstavio pjesmom 'Sveta Zemljo Vasojeva', koju je napisao Ivan Krgović i u kojoj se spominju mnoga značajna imena iz Vasojevićkog plemena, kao što su Miljan Vukov, Radomir Vešović i drugi.
Utisci su zaista izvanredni, festival je bio odlično organizovan od strane Saveza guslara Crne Gore i dobro posjećen", ne krije zadovoljstvo Jovanović.
„Guslama se bavim još od dječačkih dana, a od desete godine učestvujem na festivalima.
Nagrada u Andrijevici biće mi podstrek za dalji rad i da nakon premijernog, izdam još jedan cd, sa guslarskim pjesmama", dodao je Jovanović za Radio Kotor.
Prvo mjesto u Andrijevici osvojio je Radovan Vučković iz Nikšića, a treći je bio Rajko Žižić iz Podgorice.
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Društvo
TRIVIĆ: USPJEŠNO REALIZOVAN NOVI MODEL MALE MATURE U CRNOJ GORI
Društvo
RADOJEVIĆ: KAKO SE NEKAD SLAVIO 1 MAJ MEDJUNARODNI PRAZNIK RADA
Društvo
JAVNA RASPRAVA - NACRT ODLUKE O IZMJENI ODLUKE O ODRŽAVANJE ČISTOĆE
Društvo
SVJETSKI INDEKS SLOBODE ŠTAMPE ZA 2026: CRNA GORA NA 41. POZICIJI
Ekonomija
MINISTARSTVO EKONOMSKOG RAZVOJA: OBAVEZA POŠTOVANJA ZABRANE TRGOVINE TOKOM DRŽAVNOG PRAZNIKA 1. MAJA
Mali Oglasi