Alat za prilagodljivost

  • Veći tekst
  • Font za disleksiju
  • Podebljanje teksta
  • Crno-bijelo
  • Visoki kontrast
  • Kursor
  • Resetuj
  • Pristupačnost

Arhiva

28.10.2016
685

KOLO SRPSKIH SESTARA KOTOR PROSLAVILO SLAVU SV. PETKU

KOLO DUBRAVKA IVETICKolo srpskih sestara Kotor proslavilo je juče svoju slavu Svetu Petku.

Svečanom rezanju slavskog kolača u riznici Srpske pravoslavne crkve u Kotoru prisustvovale su članice ove humanitarne organizacije i brojni gosti.

"Srećna slava. Da uvijek u dobru slavite, još više da radite i svaki dan da u dobru, za koje ste se opredijelile, ne posustanete. Apostol Pavle je napisao, a to uvijek ponavljam, "dobro činiti da vam se ne dosadi", kazao je nakon rezanja slavskog kolača paroh kotorski, arhijerejski namjesnik bokokotorski, protojerej stavrofor Momčilo Krivokapić.

Predsjednica Kola srpskih sestara Dubravka Ivetić se zahvalila svima koji podržavaju ovu humanitarnu organizaciju i pozvala sugrađanke da se u još većem broju pridruže humanitarnom radu uz blagosolov zaštitnice sv. Petke.{gallery}kolosskotor{/gallery}

"U Kolu nas je oko 30 aktivnih članica. Najvažnije akcije su nam za Vaskrs, Božić, pomaganje socijalnim slučajevima, pacijentima Psihijatrijske bolnice i dječijem odjeljenju Opšte bolnice Kotor. Korisnika je inače sve više i svake godine se njihov broj uvećava", kazala nam je Ivetić.

Kolo je osnovano u Kotoru 1907. g. kao "Društvo kotorskih Srpkinja", a obnovljeno kao "Kolo srpskih sestara" jula 1997. g.

Na svečanosti u riznici učestvovao je i hor Srpskog pjevačkog društva Jedinstvo Kotor - 1839.

Podijeli na: