Arhiva
KVALITET MORSKE VODE NA ZAVIDNOM NIVOU
Institut za biologiju mora iz Kotora je tokom ovog ljeta radio analiziranje kvaliteta morske vode. Rađene su analize na ukupno 90 lokacija duž crnogorskog primorja.
"Kvalitet morske vode u Bokokotorskom zalivu bio je na zavidnom nivou. Rezultati su više nego odlični. Naše more je čisto i uglavnom u rangu kvaliteta prve kategorije", potvrdio je za Radio Kotor šef laboratorije za ihtiologiju i ribarstvo u kotorskom Institutu za biologiju mora dr Aleksandar Joksimović. Značajan napredak postignut je, kaže, poboljšanjem kanalizacione mreže, a ekološka svijest o važnosti ličnog doprinosa u očuvanju čistoće mora je, po njegovom mišljenju, na većem nivou.
Podsjetimo, programom je obuhvaćeno praćenje prisustva dva obavezna mikrobioloških parametara-bakterija Escherichia coli i Intestinalne enterokoke, a osim toga, evidentirali su se i pratiti fizičko-hemijski parametari kao što su: temperatura vazduha, temperatura vode, salinitet, podaci o vremenu i meteo uslovima prilikom uzimanja uzoraka, kao i izvori zagađenja i drugih elemenata koji mogu imati uticaj na kvalitet morske vode prilikom uzimanja uzorka.
Predviđeno je da se analize obavljaju do oktobra.
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Zabava
24. INTERNACIONALNI LJETNJI KOTORSKI KARNEVAL (VIDEO)
Sport
MATIJA BRGULJAN NAKON DEVET GODINA PONOVO U PRIMORCU
Kultura
KOTORART: KONCERT ALEKSANDRA KNJAZEVA 4. AVGUSTA U CRKVI SV. DUHA
Kultura
IVAN ŠĆEPANOVIĆ: MOJ “FORTE” JE KADA MUZIKA DOTAKNE LJUDE
Društvo
U KOTORU TRI BRODA (02.08.2026)
Mali Oglasi