Arhiva
HRVATSKA JUNIORSKI PRVAK
Vaterpolo reprezentacija Crne Gore nastup na juniorskom prvenstvu svijeta u Podgorici završila je sa srebrnom medaljom. Crnogorski vaterpolisti poraženi su juče u finalnom meču od Hrvatske 16:13 (2:2, 7:5, 2:4 i 5:2).
Junak trijumfa Hrvatske bio je Lovro Parić sa pet, dok su po tri gola postigli Jakob Merčep i Matias Biljaka. U crnogorskoj selekciji najefikasniji je bio Aleksa Ukropna sa tri, dok su po dva gola postigli Nikolas Saveljić, Danilo Dragović i Đuro Radović. Po jednom u listu strijelaca upisali su se Branko Franeta, Dušan Matković, Petar Mijušković i Dušan Banićević.
Crnogorski vaterpolisti do finala došli su pobjedama u grupi protiv Mađarske 16:14 i Brazila 19:11, u četvrtfinalu eliminisali su Rusiju 14:11, a u polufinalu Italiju 11:10, sa kojom su u grupi igrali neriješeno 15:15.
Bronzana medalja pripala je selekciji Mađarske, koja je u meču za treće mjesto savladala Italiju 12:8. (Foto-Jutarnji list)
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Zabava
24. INTERNACIONALNI LJETNJI KOTORSKI KARNEVAL (VIDEO)
Kultura
IVAN ŠĆEPANOVIĆ: MOJ “FORTE” JE KADA MUZIKA DOTAKNE LJUDE
Društvo
GRADSKA RIVA: RADOVI NA DEMONTIRANJU KONSTRUKCIJE BINE
Ekonomija
ODLUKA O RASPODJELI SREDSTAVA ZA PODRŠKU ŽENSKOM PREDUZETNIŠTVU ZA 2026. GODINU
Društvo
NAKON KARNEVALA GRAD OPRAN I OČIŠĆEN, SAKUPLJENO DEVET TONA OTPADA
Mali Oglasi