Arhiva
U KOTORU RADIONICA MREŽE OPŠTINSKIH PROJEKT MENADŽERA
U Kotoru se još danas održava sastanak - dvodnevna radionica Mreže opštinskih projekt menadžera. Događaj je organizovan od strane Zajednice Opština Crne Gore uz podršku Kancelarije OEBS-a u Podgorici, a u saradnji sa Opštinom Kotor.
Kako nam je saopšteno iz Stručne službe predsjednika Opštine, na radionici je održana prezentacija rada Mreže kao i apliciranih projekata na konkursima 2015/2016 u okviru nove finansijske perspektive IPA.
"Tokom jučerašnjeg rada definisane su potrebe lokalnih samouprava u upravljanju projektima dok je Zajednica Opština održala prezentaciju otvorenih konkursa za crnogorske korisnike do kraja 2016.godine. Danas će radionica biti posvećena definisanju projektnih ideja za otvorene konkurse programa prekogranične saradnje IPA (2014-2020). Mreža opštinskih projekt menadžera je formirana u okviru Zajednice opština Crne Gore sa ciljem stvaranja platforme za stalnu razmjenu iskustava o implementaciji projekata, prvenstveno onih koji se finansiraju iz fondova Evropske unije, kao i da se pruži podrška za sticanje novih znanja učesnika - učenjem jednih od drugih, gdje projekt menadžeri sa više iskustva prenose znanje ostalima. Osnovna svrha Mreže je da podigne kvalitet projekt menadžmenta na lokalnom nivou osiguravajući na taj način visoku apsorpciju fondova EU zemlji. Članovi Mreže se u kontinuitetu obavještavaju o svim raspisanim pozivima (kako EU tako i drugih organizacija), izmjenama relevantnih evropskih i nacionalnih dokumenata, pozivima za partnerstva, primjerima velikog broja projekata, relevantnim informacijama iz drugih opština, i drugo. U toku 2016. godine, Mreža je pružila podršku opštinama u identifikovanju projektnih ideja i uspostavljanju partnerstava za raspisane pozive EU, konkretno za ADRION program i program prekogranične saradnje Hrvatska – Bosna i Hercegovina-Crne Gore. U programu ADRION crnogorske opštine su, kao partneri, aplicirale na preko 20 projekata, a iznos sredstava za koje su aplicirale je preko 3,5 miliona eura. U okviru poziva za program prekogranične saradnje Hrvatska – Bosna i Hercegovina-Crne Gore, crnogorske opštine su aplicirale sa 18 projekata, dok je ukupan iznos traženih sredstava blizu 5 miliona eura" – stoji u saopštenju Stručne službe predsjednika Opštine Kotor.
{gallery}menadzeri16{/gallery}
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Društvo
OD BOŽIĆA DO BOŽIĆA: ODRŽANA NOVOGODIŠNJA TOMBOLA U JU DOM STARIH GRABOVAC U RISNU
Društvo
CIM FORUM 2026: ALHEMIJA STVARANJA – 5. JUBILARNO IZDANJE U KOTORU
Društvo
MONTENEGRO DOLPHIN RESEARCH ORGANIZUJE LOKALNI SKUP WAVE WATCH MONTENEGRO 29. JANUARA
Društvo
DAR HKD TOMISLAV – NOVA ŽUPNA ZASTAVA
Društvo
NIKOLIĆ: VASPITNA JEDINICA RISAN NIJE RADILA ZBOG PREKIDA U SNABDIJEVANJU STRUJOM
Mali Oglasi