Arhiva
KOTORANKA I BIJELJANIN OBNOVILI TRADICIJU VJENČANJA
Nedu Golubović iz Kotora i Ivana Zečevića iz Bijele kod Herceg Novog je Bogorodici LJeviškoj, pred desetak prizrenskih Srba, vjenčao je sveštenik Đorđe Stefanović. "Sam Bog zna koliko je vremena prošlo od prethodnog vjenčanja, ovo je velika radost za sve nas", rekao je sveštenik Đorđe koji poslijle obnove hrama služi u njemu.
"Osjećam i znam da je ovo velika svetinja i da svi mi pripadamo ovom gradu", kaže mladoženja Ivan ispred crkve koja je teško oštećena u pogromu 17. marta 2004. godine.
Ivan Zečević smatra da je ovo neka vrsta doprinosa obnovi koja još traje.
"Mi smo se ovdje upoznali, krenuli smo na putovanje i ovdje smo se sreli, pa je normalno da se ovde vjenčamo", kaže nevjesta Neda dok se u priprati fotografišu ispod natpisa persijskog pesnika Hafiza: "Zenica oka mog gnezdo je lepote tvoje".
Ovaj natpis na arapskom, dao je da se ureže, zadivljen ljepotom fresaka neki bogati otomanski putnik.
Bogorodica LJeviška je na listu Unesko kao dio ugrožene svjetske kulturne baštine upisana 2006. godine. Foto-Tanjug (RTS)
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Politika
ODBORNICA DPS-A BISERKA MILIĆ: NADLEŽNI DA ODGOVORE KADA SE MOŽE OČEKIVATI NORMALIZACIJA VODOSNABDIJEVANJA I KVALITETA VODE
Društvo
U KOTORSKOJ LUCI TRI BRODA (01.07.2026.)
Kultura
ANTE TOMIĆ U KUĆI NOBELOVCA IVA ANDRIĆA
Kultura
PROGRAMI POSVEĆENI ANDRIĆU I VLAHU BUKOVCU
Politika
ODLOŽEN NASTAVAK V SJEDNICE SKUPŠTINE OPŠTINE KOTOR
Mali Oglasi