Arhiva
TRIATLON U JEDINSTVENOM AMBIJENTU BOKE
Proteklog vikenda u Kotoru je održano prvo triatlon takmičenje u sportskoj istoriji Crne Gore u polu distanci.
Triatlonci su plivali 1.9 km, vozili biciklo 90 km i trčali 20 km u jedinstvenom ambijentu grada Kotora i Boke Kotorske. Start trke je bio sa gradske plaže i nakon 2 kruga plivanja po 950 m triatlonci su plivački dio trke završili u Parku slobode.
Slijedio je biciklistički segment koji se vozio od Kotora do Kamenara, gdje su se vozila 2 kruga na potezu Kamenari - Perast, i povratak je ponovo bio u Parku Slobode. Kako je saobraćaj na djelu magistrale Perast - Kamenari bio zatvoren, takmičari su u potpunosti mogli uživati u prelijepom ambijentu koji čine more i planine. Trčanje se odvijalo na donjem putu u Dobroti, a takmičare je bodrio veliki broj stanovnika.
Triatlon takmičenje je dio Ocean Lava serije trka koje se organizuju u 8 država Evrope, a ovo je prvi put da se trka ovog renomea organizuje u ovom regionu. Organizator trke TK Multisport Akademija Mayer i Triatlon Savez Crne Gore pod pokroviteljstvom Opštine Kotor i Turističke Organizacije Kotor.{gallery}triatlonoceanl{/gallery}
Na startu trke se pojavilo 44 takmičara u pojedinačnoj i tri štafete sa po tri takmičara u ekipnoj konkurenciji, iz 10 država Evrope i na najbolji mogući način su pokazali potencijal ove trke.
Prvi pobjednik trke postao je Andrej Vištica iz Hrvatske u vremenu 3:50:58h ispred Petra Vabrouseka iz Češke i svog zemljaka Dalibora Vujevića. Kod žena, prva je kroz cilj prošla Maja Bonačić iz Hrvatske, ispred Anete Arifi iz Srbije i domaće takmičarke Lidije Vukić.
Prvi šampion Crne Gore u ovoj discipline postao je Dušan Milošević iz TK X Herceg Novi i Dragan Jovanović iz TK Kotor. Lidija Vukić, članica TK X Herceg Novi postala je državna šampionka u polu distanci.
Za uspješno organizovanje ovakve trke bio je potreban angažman velikog broja volontera, a kotorani su još jednom pokazali da su izvrsni domaćini i da imaju sluha za novitete na našim prostorima.
Svi takmičari su saglasni da ova trka ima svijetlu budućnost i da je samo potrebno održati ovaj kvalitet organizacije. (Marketing tim Ocean Lava Montenegro)
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Društvo
VOZAČI OPREZ ZBOG POLEDICE NA MAGISTRALI I LOKALNIM PUTEVIMA
Društvo
NA HUMANITARNOJ NOVOGODIŠNJOJ TOMBOLI PRIKUPLJENO 2.513 EURA
Društvo
PROSLAVA DANA HRVATSKOG NARODA 2026. - PROF. JOŠKO ŠEVO IZVEO MONODRAMU “GOVORITE LI HRVATSKI”
Zabava
U OKVIRU PROGRAMA “OD BOŽIĆA DO BOŽIĆA” - ODRŽANA NOVOGODIŠNJA TOMBOLA
Društvo
POČEO PROGRAM PROSLAVE DANA HRVATSKOG NARODA 2026. - U KATEDRALI SV. TRIPUNA ODRŽANA SVEČANA MISA
Mali Oglasi