Arhiva
U PLANU INVESTICIJE NA KANALIZACIJI U INDUSTRIJSKOJ ZONI
„Pumpna stanica koja prepumpava otpadne vode iz industrijske zone na otvoreno more nije u funkciji već duži niz godina, pa zbog toga ne funkcioniše ni kanalizacioni sistem u ovom dijelu opštine" – kazao je za Radio Kotor direktor preduzeća „Vodovod i kanalizacija" Dragan Roganović.
Kako stoji u izvještaju o poslovanju ovog gradskog preduzeća, pumpna stanica ovog dijela sistema je havarisana prije dvadesetak godina i sistem sada funkcioniše otežano – preko havarijskog preliva. Roganović navodi da se radi na rješavanju pomenutog problema. „ Ovom investicijom bavi se kotorska Direkcija za uređenje i izgradnju. Projekti su završeni, a tenderska procedura je u toku. Nakon njenog završetka i izbora izvođača – očekujemo da će se problem brzo riješiti" – pojašnjava Roganović.
Dodaje da, izuzev pomenutog, kanalizacioni sistem u ostalim djelovima opštine (u kojima je izgrađen) funkcioniše bez većih problema.
„ Kanalizacionim sistemom je pokriveno područje Dobrote – do Kavalina, zatim potez od naselja Muo do hotela Splendido na Prčanju te dio Škaljara do Rakita" – podsjeća Roganović.
On navodi da sistem nije izgrađen na području Gornjih Škaljara, Pržica, Kavča i Grblja te Ljute, Perasta, Orahovca i Risna. „ U planu je izgradnja sistema na pomenutim područjima, ali u ovom trenutku nemamo finansijske mogućnosti za to. Nadam se da ćemo uz finansijsku pomoć države u budućnosti raditi na investiciji izgradnje sistema u Perastu i Risnu" – zaključio je Roganović.
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Zabava
RIBARSKO VEČE U KOSTANJICI: VEČE RIBE, KLAPE I DOBROG RASPOLOŽENJA (VIDEO)
Društvo
UDES NA PUTU RISAN-GRAHOVO; ČETVORO POVRIJEĐENIH, INTERVENISALI PERAŠKI SPASIOCI
Kultura
TRADICIJA KARNEVALA DIO DUŠE GRADA - ODRŽAN ČETVRTI RAZGOVOR SVJEDOCI JEDNOG VIJEKA
Kultura
PROGRAM XL FESTIVALA GRAD TEATAR ZA NEDELJU 02. AVGUST
Kultura
PREPORUKE ZA ČITANJE IZ KNJIŽARE SO (01.08.2026.)
Mali Oglasi