Društvo
21.05.2026
1
BAKLJAMA I HIMNOM U PONOĆ OBILJEŽEN DAN NEZAVISNOSTI CRNE GORE U KOTORU (VIDEO)
Povodom Dana nezavisnosti i obilježavanja 20 godina od obnove nezavisnosti Crne Gore, građani i građanke sinoć su se okupili na kotorskoj rivi.
Tačno u ponoć intonirana je crnogorska himna, dok su baklje upaljene na Luži i na bedemima iznad Glavnih gradskih vrata.
Upriličen je i vatromet, a istovremeno su se oglasila zvona sa katedrale Svetog Tripuna, što je, kako se moglo čuti među okupljenim građanima/kama, bio slučaj i 2006. godine, kada je Crna Gora obnovila nezavisnost.
Video: Radoje Milić i Tamara Vuković
Foto: Mihaela Moškov, Tijana Jovanović i Tamara Vuković
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Ekonomija
15.06.2026
63
OD SJUTRA BENZIN SKUPLJI 2 CENTA, EURODIZEL JEFTINIJI ČETIRI CENTA
Kultura
15.06.2026
517
DEMOKRATIJA ZIJAHA SOKOLOVIĆA SJUTRA U KOTORSKOM KULTURNOM CENTRU
Kultura
15.06.2026
306
KOTOR JE U PETAK DOMAĆIN PREMIJERE FILMA O JEDINSTVENOJ BAŠTINI BOKE KOTORSKE: DOBROTSKA ČIPKA I TORTA DONOSI PRIČU O IDENTITETU, TRADICIJI I POVEZANOSTI
Društvo
15.06.2026
852
SVJEDOCI JEDNOG VIJEKA-RAZGOVORI O LJUDIMA I DOGAĐAJIMA KOJI SU OBILJEŽILI RAZVOJ TURIZMA U KOTORU VEČERAS OD 21 SAT
Sport
15.06.2026
168
PERAŠTANI LIDERI, UPRKOS PORAZU, U ČETVRTAK DOLAZI BRĐANIN
Mali Oglasi