Home arrow Sport arrow SREBRO ZLATNOG SJAJA
SREBRO ZLATNOG SJAJA PDF Štampaj E-pošta
Autor Radio Kotor
12.08.2012
Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore nije uspjela da osvoji zlatnu odličje na Olimpijskim igrama u Londonu. Crna Gora je sinoć  u Londonu, u finalnom meču, poražena od Norveške 26:23 (13:10). Crnogorske rukometašice plasmanom u finale osvojile su prvu olimpijsku medalju u istoriji crnogorskog sporta. Bronzanu medalju osvojila je Španija, koja je u meču za treće mjesto nakon produžetaka savladala Južnu Koreju 31:29. To je prva olimpijska medalja za ženski španski rukomet. Srebrna olimpijska medalja sija zlatnim sjajem, kazala je desno krilo crnogorske reprezentacije Jovanka Radičević.Ona je naglasila da su rukometašice opravdale nadimak "zlatne lavice", iako su u Londonu osvojile srebrnu medalju."Pokazali smo kakav imamo karakter, da iako smo mala zemlja imamo veliko srce i da nam sudije ne mogu ništa", kazala je Radičević crnogorskim izvještačima u Londonu.